Czy depresja jest groźna

Informacje

Dodany: 2020-06-27
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu
Czy depresja jest groźna

Czy depresja jest groźna

Psychiatrzy coraz częściej alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest obecnie depresja. I trzeba przyjąć to wiadomości - w końcu to żadna tajemnica, że w Stanach Zjednoczonych czy chociażby w Szwecji coraz więcej osób cierpi na depresję. Można śmiało powiedzieć, iż depresja to choroba, która generalnie dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Różne badania mówią, że takie osoby, które chorują na depresję mają o wiele mniejsze szanse na dożycie emerytury, niż takie osoby, które nie muszą żyć z tą uciążliwą chorobą.

Głównie mowa tutaj o odebraniu sobie życia, lecz również innych chorobach, np. związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, że ciężko ją wykryć. Przecież takie osoby, które mają depresję, najzwyczajniej w świecie nie przyznają się do niej albo umiejętnie ją ukrywają. I dlatego właśnie nawet tacy ludzie, którzy mają radosne życie powinni mieć jakąś wiedzę na wszystkie kwestie związane z depresją. Dzięki tego typu wiedzy można pomóc np. pomóc swojemu przyjacielowi.

Choć oczywiście jak już wcześniej zostało wspomniane, trudno tak naprawdę wykryć depresję. Fachowiec bez najmniejszego problemu może to zrobić, lecz zwykłym ludziom ciężko jest odróżnić złe nastroje od stanów depresyjnych. Warto zastanowić się w jaki sposób walczyć z depresją. Z pewnością jeśli depresja długo się utrzymuje, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy psychiatrów. Masa osób obawia się psychiatrów, ponieważ w dalszym ciągu np. psychoterapia to temat tabu, ale w istocie nie należy absolutnie niczym się przejmować.

Choćby z tego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest w 100% anonimowa. A poza tym nie jest powiedziane, że zawsze psychiatra jest potrzebny - bardzo możliwe, iż wystarczy psycholog. Czasami szczera rozmowa z psychologiem powoduje, że zrozumiemy błędy jakie popełniliśmy. Na przykład - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na dużo naszych pytań, ale także wiele ich zadać. Zatem depresja to taka choroba z którą trzeba zawsze walczyć - od nas zależy czy za rok ciągle będziemy narzekali na cały świat i żyli w smutku czy zawalczymy o komfort swojego życia.

Zobacz więcej


foto
Czy depresja jest groźna

Top